Poleť pryč

603 549 813
martina@maternova.com

Rapa Nui - daleko od civilizace ***

Termín:06.03. (Po) - 16.03. (Čt) 2023

změnit termín

Délka pobytu:11 dní, 10 nocí

ID hotelu:749481

Doprava:Letecky

Odletové místo:Varšava

Strava:Dle programu

Cena vč. tax: 112 457 Kč

Popis hotelu

Hotely kategorie ***

Pokoje: dvoulůžkové s koupelnou (možnost 1 přistýlky).

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny. 

Program

Santiago de Chile • Valparaiso • Velikonoční ostrov - Rapa Nui • poušť Atacama • kamenné sochy Moai při východu slunce • Měsíční údolí a Údolí smrti - solné pláně a gejzíry • ve stopách Rallye Dakar • odpočinek v letovisku Viña del Mar

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla v odletové hale na letišti F. Chopina ve Varšavě. Aktuální letový řád sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Santiaga de Chile přes jedno z evropských letišť. 

Den 2
Přílet do Santiago de Chile. Následně prohlídka hlavního města Chile, které se nachází v údolí mezi majestátním andským pásmem a nadmořskou Kordillerou. Santiago de Chile je městem kontrastů - mrakodrapy moderní úřední čtvrti zvané „Sanhattan“ kombinované s koloniálními památkami ukrytými v historické části města. Dnes je Santiago de Chile považováno za jedno z nejdůležitějších ekonomických, finančních a kulturních center v celé Jižní Americe. Prohlídku začneme na hlavní dopravní tepně města - Alamedě. Stanoví nejen srdce města, ale také seskupení mnoha významných institucí a historických památek včetně Chilské univerzity. Následně navštívíme prezidentský palác La Moneda a hlavní náměstí - Plaza de Armas. Zastavíme se také na jednom z nejstarších a největších trhů v Chile - Mercado Central - volný čas na ochutnání místních specialit. Prohlídka města skončí na vrcholu San Cristóbal Hill, z kterého se rozprostírá nádherný výhled na Santiago de Chile. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 30 km)

Den 3
Po snídani (nebo snídaňový balíček na cestu) vystěhování z hotelu, transfer na letiště a přelet na Velikonoční ostrov. Přivítání na letišti. Přejezd do hotelu, ubytování. Odpoledne přejezd do vesnice Orongo, která se nachází u jezera v kráteru sopky a zastávka na vyhlídkovém místě ležícím na okraji sopky Rano Kau. Pro zájemce speciální polynéský večer s večeří, během nějž se za zvuků polynéských rytmů a v doprovodu tanečníků přesuneme do dob prvních osadníků ostrova (cena cca 120 USD/os.).

Den 4
Po snídani se vydáme na prohlídku Velikonočního ostrova, který leží v Tichém oceánu, téměř 4 tisíce km od západního pobřeží Jižní Ameriky. Ostrov je znám především díky tajemným sochám Moai, jejichž vznik je dodnes stále záhadou. Za sochaře byli označeni např. mimozemšťané, obyvatelé Atlantidy a námořníci. Dnes se většina archeologů přiklání k teorii, že sochy vytvořili obyvatelé ostrova a představují bohy nebo zesnulé předky. Ostrov byl obydlen již od 4. - 5. století Polynésany, kteří na ostrov dorazili. Vyvinuli zde svou vlastní kulturu, přivezli hieroglyfy a vytvářeli skalní oltáře. Dodnes jsou zde viditelné polynéské vlivy a to i v názvu ostrova - Rapa Nui nebo jeho hlavního města Hanga Roa. Sochy Moai byly vytesány ze sopečné horniny v 17. a 18. století. Proces tesání zahrnoval několik etap, nejprve byly vyhloubeny chodby kolem soch, tvarována tvář a trup, poté se pod ně podkopávalo. Doposud nejasným zůstává způsob dopravy. Největší dojem vyvolává soubor 15 soch umístěných na 160metrové platformě v Abu Tongariki a nejvíce rozeznatelné sochy Moai v Athu Tahai se nacházejí v hlavním městě Hanga Roa. Nejvyšší ze soch má 8,7 m, nejmenší 5,6 m, některé mají pokrývku hlavy, ostatní jsou nedokončené. Prohlédneme si Rapa Nui, působivé, monumentální sochy Moai, které střeží ostrov a představují jeho symbol (nachází se jich zde kolem 150). Den zakončíme chvílí odpočinku na slavné pláži Anakena.

Den 5
Snídaně, volný čas na prozkoumávání ostrova například na jízdním kole. Pro zájemce pozorování východu slunce nad Moai (cca 30 USD/os.), bude to skvělá příležitost udělat nádherné fotky. Volný čas na samostatnou prohlídku tohoto jedinečné místa. Přenocování.

Den 6
Snídaně (nebo snídaňový balíček na cestu) a přelet do Santiago de Chile, následně do Calamy. Přejezd do San Pedro de Atacama. Město San Pedro de Atacama ležící ve výšce cca 2440 m n. m. je zelenou oázou uprostřed pouště Atacama. Atacama je považována za nejsušší oblast na světě, některé meteorologické stanice zde doposud nikdy ještě nezaznamenaly déšť! Drsná pouštní krajina byla výzvou pro účastníky Rallye Dakar, které vedlo přes Atacamu do Valparaísa. Odpoledne přejezd do Valle del Arcoiris, Duhového údolí, které je tak pojmenováno díky neobvyklé barvě zdejších kopců. Paleta barev od červené, fialové až po bílou vytváří nádhernou krajinu, která určitě zůstane v paměti každého, kdo ji vidí. Tyto barvy jsou výsledkem různých koncentrací jílu, soli a minerálů. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 230 km)

Den 7
Před svítáním (snídaňový balíček na cestu) přejezd na sever do jedné z největších atrakcí poušti Atacama - oblasti gejzírů El Tatio. Nacházejí se zde jedny z nejvyšších gejzírů na světě; umístěny jsou ve výšce cca 4300 m n. m. a rozhodně nejlépe se prezentují při východu slunce. Gejzíry připomínají miniaturní sopky, které místo lávy tryskají horkou vodu a minerální útvary vytvořené po odpaření vroucí vody jsou mimořádně zajímavé. Následně se vydáme ve směru Valle de la Muerte (Údolí smrti) a Valle de la Luna (Měsíční údolí). Projedeme pásmem Cordillera de la Sal, kde si prohlédneme nádherné přírodní solné formace neuvěřitelných tvarů. Prohlídku začneme zastávkou v Údolí smrti. Spektrum barev, kterými září skalní útvary a dopadající paprsky slunce vytvářejí krásný obraz, jaký dokáže namalovat jen příroda. Poté přejezd do Měsíčního údolí, které vděčí za svůj název skutečně vesmírně vyhlížející krajině: vyschlá jezera a země popraskaná z nedostatku dešťů skutečně připomínají povrch Měsíce. Přejezd do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 8
Po snídani přejezd Calamy. Cestou navštívíme Valle del Arcoiris, Duhového údolí, které je tak pojmenováno díky neobvyklé barvě zdejších kopců. Paleta barev od červené, fialové až po bílou vytváří nádhernou krajinu, která určitě zůstane v paměti každého, kdo ji vidí. Tyto barvy jsou výsledkem různých koncentrací jílu, soli a minerálů. Přelet do Santiago de Chile. Transfer do hotelu, večeře a přenocování. 

Den 9
Po snídani přejezd do druhého největšího chilského města - Valparaíso. Cestou navštívíme vinařství v slavném údolí Casablanca, kde se seznámíme s procesem výroby vína Savignon Blanc. Název města v překladu znamená „rajské údolí“ a jeho lokalita v kopcích doslova vyrůstajících z Tichého oceánu potvrzuje jedinečný charakter tohoto místa. V roce 2003 byly historické části města Valparaíso zapsány na seznam Světového dědictví UNESCO. Město je rozděleno do dvou částí: uspořádané a moderní obchodně-úřední části nazývané El Plan a historické části města plné vinutých uliček, barevných domků a slepých ulic rozmístěné na čtyřiceti dvou kopcích vznášejících se nad Valparaíso. Obě části města jsou spojeny pomocí šestnácti vláčků-výtahů, které značně usnadňují nejen šplhání po strmých ulicích města, ale také orientaci v jeho topografii. Mezi obyvateli Valparaísa převládá názor, že pouze ten, kdo se ve městě narodil, se v něm nikdy neztratí, jelikož zdejší spleť úzkých chodeb, schodišť a malých uliček může být pro cizince velmi zrádná. Prohlídku začneme v domě Pabla Nerudy, chilského nositele Nobelovy ceny. Následně se projdeme po jednom z mnoha kopců, odkud budeme moci obdivovat krásné panorama města a nakonec se konečně přemístíme do výtahu a vrátíme se do spodní části města na Plaza Sotomayor: náměstí, které je srdcem města. Prohlédneme si také přístavní část Valparaísa. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)
 
Den 10
Po snídani transfer na letiště a zpáteční let do Polska s přestupem na jednom z evropských letišť.  

Den 11
Přílet do Varšavy na letiště F. Chopina.

Upozornění k programu
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno.
- Během mezinárodních a vnitrostátních letů platí celkový zákaz přepravy produktů organického původu (potravin), včetně těch, které obdržíte na palubě letadla.
- Osobám s onemocněním srdce nebo těžkou hypertenzí je doporučena konzultace se svým lékařem.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou z Varšavy do Santiaga de Chile a ze Santiaga de Chile do Varšavy (přes jedno z evropských letišť, možnost mezipřistání), vnitřní přelety: Santiago de Chile - Velikonoční ostrov - Santiago de Chile - Calama - Santiago de Chile, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, turistický program (viz níže), ubytování v hotelech (viz níže), stravování dle programu (snídaně nebo breakfast box a za příplatek večeře nebo obědy (6)), služby průvodce, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel). 

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů a jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (včetně vstupenek) - 230 USD/os. + cca 60 USD/os. na spropitné pro místní průvodce, řidiče a nosiče zavazadel. 

Důležité! Přečtěte si aktuální Covid-19 podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Rapa Nui - z dala od cywilizacji
Kód zájezdu: CHW

Rapa Nui - daleko od civilizace ***

destinace: Chile, Dolina Maipo

termín:06.03. (Po) - 16.03. (Čt) 2023 (11 dní, 10 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Varšava

strava: Dle programu

Rapa Nui - daleko od civilizace
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Rainbow tours IČO: 26859220
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...