Poleť pryč

603 549 813
martina@maternova.com

Indie, Himaláje, Ladakh **

Termín:08.07. (So) - 23.07. (Ne) 2023

změnit termín

Délka pobytu:16 dní, 15 nocí

ID hotelu:565686

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Bez stravy

Cena vč. tax: 93 900 Kč

Popis zajezdu


Skutečná lahůdka v Indii pro ty, kteří hledají více. Zlatý chrám v Amritsaru, na koních k himálajskému ledovci, na rikšách uličkami Dillí. Projedeme se světem hinduismu, sikhismu, buddhismu i islámu. Přes tradiční, věčně zelený, muslimský Šrinagar až do indického Tibetu. Zaposloucháme se do modliteb v buddhistických klášterech a nasajeme atmosféru na hausbótech v Šrinagaru.
Program

1. den
PRAHA/VÍDEŇ – DILLÍ  Odlet do Indie.
2. den
DILLÍ – AMRITSAR  Vítání se s naším dlouholetým partnerem, krátká aklimatizace, přesun vlakem a rikšami do Amritsaru, do centra Sikhů. První dotek s Indií bude pro Vás šokem, později budete na první den vzpomínat jako na pobyt v téměř evropském městě.
3. den
AMRITSAR Zlatý chrám, kde denně dostane zdarma najíst 30 000 poutníků. Dáte si i Vy trochu dhal a kousek čapati? Nejlevnější lahvové nápoje na celém kontinentu, dotované výrobcem pouze pro zlatý chrám. Ochutnáme ThumsUp za 6 centů.
4. den
AMRITSAR – JAMMÚ  Toto místo má atmosféru jak Mekka pro muslimy a Jeruzalém pro křesťany. Zároveň je to dějiště pohnutých událostí. Cesta místním autobusem do Jammu.
5. den
JAMMÚ – ŠRINAGAR  Z Jammu (zimního hlavního města) se přesuneme do Srinagaru, letního hlavního města Kašmíru. Jak se cestuje v Indii? Únik z civilizace, vše se mění. Strava v pouličních stáncích, místní obyvatelstvo, i naše nároky. Vítejte ve státě Jammu & Kašmír. Ubytování na luxusních (na místní poměry) houseboatech na jezeře Naginiho. Toto místo si oblíbili indičtí maharadžové, velcí Mughalové, i britští guvernéři.
6. den
ŠRINAGAR Příjemné klima města na jezeře z něj skutečně dělá ráj na zemi. Pravé kašmírské koberce, květinové mughalské zahrady a život na jezeře.
7. den
JAMMÚ – SONNAMARG  Zájemci vstanou brzy ráno a vyplouvají na jezero v šikarách – v tradičních lodičkách ještě za tmy. Správné rozloučení s rájem na zemi. Kašmírci jsou nejtvrdší obchodníci na světě a přesvědčí Vás o tom na lokálním trhu přímo na vodě. Koření, pašmínové šály, kašmírský čaj, šafrán a med, který zde prý kupoval i fotbalista Roberto Baggio nebo Mick Jagger. Přesun do Himálájí do SONNAMARGU.
8. den
SONNAMARG – KARGIL  Zlaté louky a treking na koních k ledovci Thajwas. Zde žijí kočovní Gudžarové. Spektakulární přejezd přes sedlo Zoji La a Himaláje mění tvář: ubývá zelená a na pozadí již ční sněhem pokryté vrcholy sedmitisícovek.
9. den
LAMAYURU Přes sedlo Fotu La se jako v pohádce přehoupneme z muslimského do buddhistického světa. Snídaně pod 9 metrů vysokým impresivním kamenným Buddhou z raných století našeho letopočtu (bez turistů – jedna z našich specialit). Ladakh: tibečtější než samotný Tibet. Letos jsme zde prodloužili pobyt o další den! Buddhistické kláštery, jaci, obrovské hory a Tibeťané. Pomodlíme se spolu s mnichy magické lamaistické modlitby, v naší známé rodině nám navaří tibetský čaj s jačím máslem a vykoupeme se ve studeném Indusu. Lamayuru je jedinečné místo. Výhledy ze střechy kláštera, který postavil známý buddhistický mnich – stavitel Rinchen Zangpo.
10. den
LAMAYURU – LEH  Náš pronajatý autobus zastaví, kde chceme, a tak uvidíme opravdu hodně! LEH: hlavní město oblasti, ležící ve výšce přes 3 000 m. Komunity tibetských uprchlíků, kteří zde nacházejí svobodu, a vyznavače hnutí hippies, kteří zde nacházejí levnou marihuanu. Zažijeme opět festival, střelbu z luku, hru polo, nebo tance?
11. den
LEH Nad městem se tyčí Shanti stupa a bývalý královský palác. Nahlédneme dovnitř. Treking do Sabu – nenáročný přechod dvěma sedly a sestup měsíčním údolím. Možností, jak se obohatit zážitky a poznat Ladakh je nepočítaně, vyberete si na místě: raftování na řece Indus, nejvýznamnější kláštery Tikse a Hemis, nebo s námi zavítáte na návštěvu do sídla Dalajlámy?
12. den
LEH – MANALI  Mimořádně náročná jízda autobusem, zemí jako z pohádky přes sedlo ve výšce 5 328 m. n. m. (druhá nejvýše položená cesta světa) s přespáním v noclehárně.
13. den
) strávíte účelněji: můžete si užívat unikátní atmosféru "Malého Tibetu", či se vydat na výlet do nejvyššího sedla Khardung – La (5 600 m. N.m.).
14. den
DILLÍ  DILLÍ: Staré Dillí, trhy, krávy, fascinující Chandni Chowk, mešita Jama Masjid. Velkoměsto plné kontrastů, které Vám ukážeme jinak než jen z kaváren na Connaught Place a povinné zastávky při India Gate. Staré a nové, chudoba a bohatství, parkově upravené, čisté ulice ale i špína a žebráci. Luxus obchodních center a stánky ve spletitých uličkách. Navštívíme Qutab Minar, nejvyšší cihlový minaret na světě a podíváme se z blízka na Chandraguptův železný sloup, o kterém Erich von Däniken tvrdil, že není z této planety.
15. den
DILLÍ Velkolepý Aksardham je vznešené dílo indických architektů. Stará pevnost Purana Qila nebo Humayunova hrobka také pod patronátem UNESCO. Půjdeme na místa, kam si chodí odpočinout místní obyvatelé Dillí. Toto město pochopíte, až když ho projdete celé. Poslední trhy a pietní památka na Gándhího na Rajghatě. Transfer na letiště a odlet do Evropy.
16. den
DILLÍ – EVROPA  Přílet domů.
Cena zahrnuje
mezinárodní letenku, letištní poplatky, vnitrostátní letenku z Lehu do Dillí, SEN průvodce a místní průvodce, dopravu, ubytování v jednoduchých hotelech, polopenzi na hausbótu, trekking na koních k ledovci, pojištění proti insolventnosti
Cena nezahrnuje
stravu kromě uvedené, víza, vstupné, fakultativní výlety

Indie, Himaláje, Ladakh **

destinace: Indie, Poznávací zájezdy - Indie, Indie

termín:08.07. (So) - 23.07. (Ne) 2023 (16 dní, 15 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Bez stravy

Indie, Himaláje, Ladakh
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: S.E.N., s.r.o. IČO: 48534293
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...