Poleť pryč

603 549 813
martina@maternova.com

Toulavé Japonsko

Termín:20.05. (So) - 03.06. (So) 2023

změnit termín

Délka pobytu:15 dní, 14 nocí

ID hotelu:1018851

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 84 800 Kč

Program

1.–2. den


Praha – Tokio: přílet večer, přesun do hotelu – ubytování a odpočinek.
3. den


Tokio – Nikkó : cesta vlakovým expresem do národního parku, jednoho z nekrásnějších míst v Japonsku – projdeme se idylickými mokřady Sendžógahara, vystoupíme na horu Hangecujama s nádherným výhledem na krajinu kolem jezera Čúzendži a na horu Nantai a vykoupeme se v termálních pramenech onsenu Jumoto (11 km / 6 h).
4. den


Nikkó – Tokio: projdeme se k ohromujícímu vodopádu Kegon a prohlédneme si nejslavnější památky UNESCO v Nikkó – svatyně Tóšógú a Taijúin, hrobky největších z šógunů z rodu Tokugawa v prastarých cedrových lesích, chrám Rinnódži a svatyni Futarasan; večer návrat do Tokia.
5. den


Tokio – Kjóto: klidnější den v hlavním městě nám umožní nasát atmosféru tohoto fascinujícího velkoměsta – poznáme jak jeho moderní, tak i historickou tvář: tradiční čtvrť Asakusa a chrám Sensódži s branou Kaminarimon, výlet lodí po řece Sumida, císařská zahrada Hamarikjú, přímořská Odaiba, zastávka v supermoderním Šiodome a na závěr slavná čtvrť obchodů a bank Ginza; večerní přejezd proslulým šinkansenem do Kjóta.
6. den


Kjóto : nejkrásnější památky této kulturní perly Japonska – barevný a živý chrám Kijomizudera a procházka historickými uličkami Ninenzaka a Sannenzaka k chrámu Nanzendži, proslulý Zlatý pavilon Kinkakudži; užijeme si i noční Kjóto – tradiční zábavní čtvrťGion, kde lze dodnes potkat gejši spěchající za prací, a současné Pontočó s pro "západ" neobvyklou kombinací červených luceren, útulných barů a skvělých restaurací.
7. den


Kjóto – Jamanobe: aktivní den na historické stezce klikatící se tradičním japonským venkovem, mezi vesnicemi, malými chrámy a svatyněmi podél polí a sadů – tato oblast je považována za kolébku japonské civilizace; zastavíme se v kdysi mocném chrámu Čógakudži s nádhernou zahradou, na monumentální hrobce císaře Sudžin ve tvaru klíčové dírky, či v prastaré svatyni Hibara (16 km / 5 h).
8. den


Kjóto – Nara  – Udži: výlet do prvního trvalého hlavního města Japonska – park plný krotkých (až drzých) srn, 15 metrů vysoká bronzová socha Buddhy v největší dřevěné budově světa v chrámu Tódaidži; zastávka v Udži – chrám Bjódóin se „síní Fénixe“, možnost ochutnávky a nákupu místního proslaveného čaje.
9. den


Kjóto – Kója : přesun vlakem a pěší výstup na horu Kója připomínající lotosový květ, kde se nachází jedna z největších japonských buddhistických škol Šingon – sídelní chrám Kongóbudži se zenovou zahradou, chrámový komplex Garan a historický hřbitov Okunoin v rozlehlém cedrovém lese (9 km / 3 h); nocleh v jednom z mnoha buddhistických klášterů.
10. den


Kója – Himedži Hirošima: přesun lanovkou, expresním vlakem a šinkansenem Sakura do Hirošimy – cestou zastávka v Himedži a prohlídka největšího a nejkrásnějšího původně dochovaného hradu v Japonsku a přilehlé zahrady Kókoen; odpoledne procházka Parkem Míru – Památník míru, ruiny budovy Centra na podporu průmyslu, Muzeum atomové bomby.
11. den


Hirošima – Mijadžima – Kagošima: výlet na ostrov s překrásnou svatyní a proslulou plovoucí branou torii – vystoupíme na posvátnou horu Misen s věčným ohněm v horském chrámovém komplexu Daišóin a úchvatnými výhledy na vnitřní moře Seto (6 km / 4,5 h); přejezd lodí zpět do přístavu a večer cesta šinkansenem Sakura do Kagošimy.
12. den


Kagošima Sakuradžima: prohlídka přátelského města na jihu ostrova Kjúšú a trajekt na poloostrov tvořený činnou sopkou Sakuradžima – pohled na vrchol zahalený v oblaku kouře vzbuzuje až posvátnou úctu; termální lázeň přímo u zdroje a návrat do města za dobrým jídlem a rušným nočním životem.
13. den


Kagošima – Ebino: výlet na náhorní planinu pojmenovanou podle růžové barvy trávy, která ji na podzim pokrývá – název znamená přibližně „krevetí vrchovina“; Ebino je plné nádherných scenérií – barevná sopečná jezera, majestátní hory a hluboké lesy – projdeme si oblíbenou stezku vedoucí přes několik vulkanických hor k vrcholu Takači-no-mine (12 km / 6,5 h).
14.–15. den


Kagošima – Ósaka – Praha: klidné dopoledne ve městě a rozloučení s o. Kjúšú; odpoledne přejezd šinkansenem Sakura a expresem Haruka na ósacké mezinárodní letiště Kansai – noční odlet, přílet domů 15. den.Stravování - snídaně
snídaně
Cena zahrnuje
letenka Praha–Tokio / Ósaka (Tokio)–Praha (vč. všech poplatků)
šinkanseny a příměstské vlaky
MHD/metro ve velkých městech
trajekty
11x hotel ** a 1x nocleh v klášteře – vždy se snídaní
český japonsky hovořící průvodce
Cena nezahrnuje
Jednolůžkový pokoj – 6800 Kč

Toulavé Japonsko

destinace: Japonsko, Poznávací zájezdy - Japonsko, Japonsko

termín:20.05. (So) - 03.06. (So) 2023 (15 dní, 14 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

Toulavé Japonsko
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Adventura s.r.o. IČO: 44264704
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...