Poleť pryč

603 549 813
martina@maternova.com

Uprostřed divoké přírody ***

Termín:08.03. (St) - 19.03. (Ne) 2023

změnit termín

Délka pobytu:12 dní, 11 nocí

ID hotelu:843338

Doprava:Letecky

Odletové místo:Varšava

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 61 210 Kč

Popis hotelu

Ubytování
Hotely nebo logde o standardu **/*** (10 nocí)

Pokoje
Pokoje ve všech hotelech jsou vybaveny koupelnou, často mini barem (za poplatek) a TV. Většina hotelů má klimatizované pokoje.
Třílůžkové pokoje jsou vybaveny manželskou postelí a samostatným lůžkem.

Vybavení
Ve většině hotelů je restaurace a bar, v některých hotelech také bazén a zahrada.

Strava
Snídaně a večeře - 10 nocí

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Panamský průplav - od Atlantiku po Pacifik • Nikaragua - nádherná a autentická • sjezd ze sopky na saních nebo na prkně • koloniální perly - Granada a León • jezero Nikaragua a ostrov Ometepe • kaňon Somoto • továrna doutníků v Esteli • deštné pralesy a kávové plantáže

Den 1
Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Odlet z Varšavy pravidelnou linkou (s přestupem na jednom z evropských letišť) do Panama City. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Po příletu celní a pasové odbavení. Následně transfer do hotelu, ubytování, večeře a přenocování. 

Den 2
Po snídani budeme mít možnost vidět největší a nejznámější zkratku světa - Panamský průplav. Panamský průplav je považován za jeden ze sedmi divů technického světa. Jeho délka je cca 80 km. Je velmi důležitou mořskou cestou spojující Atlantický oceán s Tichým oceánem. V interaktivním muzeu u zdymadla Miraflores se seznámíme s jeho historií a uvidíme, jak přes toto zúžení proplouvají obrovské lodě. Následně nás čeká výlet do Národního parku Charges obývaného indiány kmene Ember Drua. Po plavbě kánoemi přes džungli navštívíme vesnici skrytou v parku, kde se setkáme s indiány a seznámíme se s životem a běžnými činnostmi domorodců. Večer transfer na letiště a přelet do Managuy. Ubytování v hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 120 km)

Den 3
Snídaně a následně přejezd do ekologického střediska - rezervace Selva Negra založené v roce 1891 německými přistěhovalci, na jejímž území se nachází mimo jiné: organická kávová plantáž, krásně umístěná u rybníka, mezi bujnými lesy. Seznámíme se s procesem sběru a pražení kávy. Na závěr ochutnáme kávu vlastní výroby. Večeře a přenocování v okolí Selva Negra. (Trasa cca 140 km)

Den 4
Snídaně. Procházka, během níž budeme pozorovat kolibříky, stejně jako kvesala chocholatého, svatého mayského ptáka. Možnost projížďky na koni (za příplatek). Následně přejezd do Esteli a návštěva továrny na výrobu doutníků. Nikaragujské doutníky z této oblasti jsou velmi kvalitní, prodávají se v USA a Evropě. Budeme mít také možnost koupit si některé ručně vyráběné doutníky. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Esteli. (Trasa cca 100 km)

Den 5
Snídaně a přejezd ve směru města Somoto. Kaňon Somoto (Monumento Nacional Cañón de Somoto) je jedním z nejstarších skalních útvarů ve Střední Americe, ale objeven byl teprve v roce 2004 českými geology. Leží trochu dál od hlavních turistických stezek a je známý především místnímu obyvatelstvu. Kaňonové stěny jsou cca 150 m vysoké a v nejužším místě jsou vzdáleny od sebe pouhých 5 m. Čeká nás vzrušující expedice kaňonem Somoto - budeme se procházet, plavat v kaňonu, plavit se lodí, pozorovat žáby, leguány, netopýry. Následně přejezd do Leónu. Večeře a přenocování. (Trasa cca 280 km)

Den 6
Po snídani návštěva továrny nejslavnějšího nikaragujského rumu - Flor de Caña, kde se seznámíme s destilačním procesem a ochutnáme tento lahodný nápoj. Rum Flor de Caña je známý jako jeden z nejlepších rumů v Latinské Americe - od roku 2000 vyhrál přes 150 mezinárodních ocenění a je nejvíce oceňovanou značkou rumu v tomto období. Možnost nákupu. Následně přejezd do prvního hlavního města Nikaraguy - Leónu. Počátky města se datují k roku 1524. Původně se město nacházelo na svazích sopky Momotombo (cca 30 km od aktuálního umístění), ale po sérii zemětřesení a sopečné erupci v roce 1610 bylo rozhodnuto o přemístění hlavního města na bezpečnější místo. León je univerzitní město plné inspirujících budov, okouzlujících ulic a alejí, fantastických restaurací a pestrého nočního života. V programu procházka městem: největší katedrála Střední Ameriky (Basilica de la Asuncion), Iglesia de La Recoleccion (příklad mexického barokního kostela považovaného za nejkrásnější v Leónu). Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km) 
 
Den 7
Po snídani doporučujeme jeden z nejvíce vzrušujících zážitků, kterým je volcano surfing neboli sjezd ze sopky na speciálně upravených deskách připomínajících snowboardy nebo saně (pro zájemce za poplatek cca 60 USD/os.). Výlet začneme přejezdem z Leónu k úpatí aktivní sopky Cierro Negro (doprava malým autobusem - klimatizace není vždy k dispozici), poté se vydáme na výstup po kamenné cestě k vulkánu (výška 726 m n. m. a sopka stále „roste“). A nakonec si oblečeme ochranné oděvy a brýle a pustíme se do sjezdu po úbočí sopky (po předchozí přípravě s instruktorem). Doporučujeme pevnou plnou obuv, protože vaše nohy budou plnit roli brzd. Sjezd není povinný. Těm, kteří mají o tuto atrakci menší zájem, doporučujeme zůstat v Leónu a samostatnou prohlídku města. Následně přejezd do rezervace Isla Juan Venado. Rezervace je bludištěm vytvořeným mangrovovými lesy, které obývají tisíce vodních ptáku. Nekonečné pláže rezervace jsou místem líhnutí mořských želv. Transfer do hotelu v Leónu, večeře a přenocování. (Trasa cca 100 km)

Den 8
Po snídani přejezd ve směru Granady. Prohlídka jednoho z nejkrásnějších koloniálních měst Latinské Ameriky ležícího na úpatí sopky Mombacho. Program zahrnuje mimo jiné procházku úchvatnými uličkami města, Fortaleza La Polvora (španělská pevnost), Iglesia de la Merced (nejkrásnější kostel v Granadě), náměstí Nezávislosti, kde je nejzajímavější stavbou krásně zrekonstruovaný dům Casa de los Tres Mundos, nazývaný také Lvím domem, stejně jako katedrála. Večeře a přenocování v hotelu v Granadě. Pro zájemce odjezd k sopce na pozorování lávy - Masaya v noci a návštěva místa s výhledem na Laguna de Apoyo (za poplatek cca 60 USD/os.). (Trasa cca 130 km)

Den 9
Po snídani návštěva ostrova Ometepe na jezeře Nicaragua. Jezero Nikaragua je největším jezerem ve Střední Americe a má rozlohu téměř 8250 km². Je obýváno mnoha druhy ryb, včetně žraloka bělavého, známého svou agresivní povahou, tarponů a pilounů. Jezero Nikaragua je také poseté exotickými ostrůvky a je známé dechberoucími západy slunce. Největším ostrovem jezera je Ometepe, nad kterým se tyčí dva aktivní vulkány: Concepción (1600 m n. m.) a Maderas (1394 m n. m.). Vydáme se na trekking a do Ojo del Agua, kde budeme mít možnost se vykoupat v přírodním bazénu uprostřed džungle. Následně přejezd do Granady. Večeře a přenocování. Pro zájemce večerní projížďka koňskými povozy po tomto krásném koloniálním městě (cena cca 15 USD/os.). (Trasa cca 50 km)

Den 10
Po snídani transfer na letiště Managua, přelet do Panama City. Poté návštěva starého města (na seznamu UNESCO). Panama je charakteristická úzkými uličkami, nízkými budovami a šlechtickými sídly kontrastujícími s mrakodrapy v centru města. Procházka městem, během které uvidíme prezidentský palác a katedrálu San Jose se slavným zlatým oltářem. Následně přejezd na násep Amador, ze kterého lze obdivovat panorama města s mrakodrapy. Večeře a přenocování. (Trasa cca 50 km)

Den 11
Po snídani vystěhování z hotelu. Transfer na letiště a odlet z Panama City do Polska (přes jedno z evropských letišť). (Trasa cca 50 km)

Den 12
Přílet do Polska.

Upozornění k programu
- Během návštěvy národních parků, ekologických zón a jiných podobných míst se budeme nacházet v deštných pralesech. Vezměte si prosím pevnou obuv, oděv s dlouhými rukávy a repelenty. Užitečná může být i pláštěnka. Vzhledem k vysoké vlhkosti prosíme o řádné zabezpečení cestovních dokladů, fotoaparátů a videokamer. Doporučujeme vzít s sebou dalekohled.
- Některé národní parky mohou být v pondělí zavřené. V tomto případě bude delegát připraven s nabídkou jiných zajímavých místních atrakcí. Pokud to bude v dané situaci možné, upraví program tak, aby se návštěva parku mohla odložit na jiný den.
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či obráceno. 

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je závazný a je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu nebo změny obsahu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou (s přestupem v Paříži, Amsterdamu nebo Frankfurtu), místní přelety, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, program (viz níže), ubytování v hotelech nebo pousadách viz níže (10 nocí), stravování dle programu (snídaně + večeře nebo oběd/lunch boxy), služby průvodce v Panamě a Nikaragui, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety pro zájemce (dle popisu), další jídla a nápoje, jiné osobní výdaje. Náklady na účast v programu (povinný poplatek na místě) - cca 450 USD/os. (včetně vstupenek, odletových poplatků, služeb průvodců a spropitného). 

Důležité! Přečtěte si aktuální informace o Covid-19 a podmínky vstupu do země.

Název zájezdu v polském jazyce: Pośród dzikiej przyrody
Kód zájezdu: NIK

Víza

K návštěvě všech uvedených zemí není vyžadováno vízum.
Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.
Tyto informace se vztahují na obyvatele České republiky.   

Uprostřed divoké přírody ***

destinace: Kostarika, San José

termín:08.03. (St) - 19.03. (Ne) 2023 (12 dní, 11 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Varšava

strava: Polopenze

Uprostřed divoké přírody
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Rainbow tours IČO: 26859220
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...